Рекордни поскапувања во Британија, луѓето принудени да штедат


Рекорден пораст на трошоците за живот ја претвори Велика Британија од нација на потрошувачи во нација на штедачи, покажува ново истражување. „Бурниот период на ...
| | веќе видена | слични

Статистичкиот извештај на Банката за меѓународни порамнувања (БИС) за последниот квартал од 2023 година, како и за годината во целина, се обидува да го ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Претседателот и извршен директор на JPMorgan Chase, Џејми Димон вели дека не може да се исклучи „тешко приземјување“ за САД. Во ...
| | веќе видена | слични

Групација Триглав, во Q1 2024-та година ефикасно го надмина недостатокот на премија за дополнително здравствено осигурување во Словенија. Групацијата ...
| | веќе видена | слични

Постои голема веројатност за намалување на каматните стапки на ЕЦБ во наредните недели доколку податоците што ги добиваме за инфлацијата го зајакнат нивото на ...
| | веќе видена | слични

„Да не можам да користам кредитна картичка или да платам на рати, не би можела ништо да купам“, вели Наз Чакар. Би-би-си пренесува дека оваа 26-годишна ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Претседателката на Европската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, изјави за RTÉ дека постои „голема веројатност“ за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Кредитите ќе поевтинат по најавата на Европската Централна банка во јуни да ги спушти каматите. Намалувањето прво ќе го почуствуваат фирмите и граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Откако Шпаркасе банка е во Македонија, минатата година покажа најдобри резултати, објави Управниот одбор на банката, кој одржа прес-конференција. Активата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието денеска во 11 часот треба да ја почне седницата за избор на новата влада, предложена од мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ...
сите 235 | | | веќе видена

Косовскиот вицепремиер задолжен за евроинтеграции, Бесник Бислими се сретна со помошникот генерален секретар на Обединтетите нации за Европа, Централна Азија и ...
сите 27 | | | веќе видена

Четириесет и едногодишниот С.К., жител на село Драчевица, во Општина Студеничани, вчера бил повикан на службен разговор во полиција заради упатување закани на ...
сите 310 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден премиер заемот од една милијарда евра го најави веднаш по победата на парламентарните избори на 8 мај.Идниот ...
сите 80 | | | веќе видена

Фокусот на хрватските спортски медиуми е насочен кон Магдалена Кекшиќ, хрватската навивачка која живее во Манхајм. „Во Берлин бев облечена како зајчица, ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордни поскапувања во Британија, луѓето принудени да штедат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: