Втор ден од Самитот на Македонија 2025: Дигитализацијата и елиминирање на корупцијата – предуслови за забрзан економски раст


Дигитализацијата, како една од приоритетните области на делување и платформата за забрзан економски раст на Македонија2025, беше една од темите во фокусот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сериозна поддршка на зелената транзиција во државата ќе има за цел новиот Совет за зелена градба на Северна Македонија, чие формирање се најавува во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Откако коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ во својата изборна програма „Платформа 1198“ најави реорганизација на министерства, во која планира да го префрли туризмот од ...
| | веќе видена | слични

Состојбата може да се подобри со поголеми реформи во образованието од основното образование, кариерното насочување, средното стручно образование и високото ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела во посета на „Костал Македонија“ е главниот оперативен тим на компанијата, кој ги проверува развојот, успешноста и идните планови. Прв пат по седум ...
| | веќе видена | слични

Месецов, Тривити прославува четири години од своето основање, а по тој повод, разговараме со визионерите кои ја основаа и ја водат компанијата која веќе се ...
| | веќе видена | слични

Кожарски, текстилни, но и компании со странски капитал од други сектори, кои претходните години ја избираа Македонија како атрактивна бизнис-дестинација, ...
| | веќе видена | слични

Иако најавен и претходно испланиран на 20 мај во Гевгелија , Бизнис форумот на кој требаше да присуствуваат македонски и грчки стопанственици, нема се одржи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес е значаен ден бидејќи денес е прв ден во кој што Македонија има влада предводена од Христијан Мицкоски една просперитетна и правична влада конечно ...
сите 301 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи реагира на тоа што Владата не понудила помош на погодените од невремето во полошко во неделата. „ Дали некој од Владата се појави да им помогне ...
сите 157 | | | веќе видена

„Ви честитам на важната и одговорна функција. Сакам да ја извршувате посветено и одговорно и за доброто на Северна Македонија и за доброто на Србите во Северна ...
сите 45 | | | веќе видена

Бугарското Министерство за надворешни работи денеска со соопштение реагира на изјавата македонскиот премиер Христјан Мицкоски дека доколку има политичка волја ...
сите 218 | | | веќе видена

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на Обединетите нации го поздрави пуштањето од затвор во Велика Британија на основачот на „Викиликс“, ...
сите 46 | | | веќе видена

Португалија без проблеми се справи со Турција во второто коло од групата Ф на ЕП. Португалија победи со 3:0 и го обезбеди првото место во Ф групата. Покрај ...
сите 91 | | | веќе видена

Според Мицкоски оваа инвестиција ќе донесе големи придобивки за економијата, бизнис заедницата и граѓаните.„Македонскиот ветер ќе донесе дополнителни 100 ...
сите 147 | | | веќе видена

Ако биде се според планот, веќе втора половина на јули ќе го имаме ребалансот на буџетот во парламентот, а некаде во првата половина на август ќе биде објавен ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден од Самитот на Македонија 2025: Дигитализацијата и елиминирање на корупцијата – предуслови за забрзан економски раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: