„Лидл“ го подготвува теренот за соработка со македонските компании

Време зa читање: 3 минути „Лидл“ на големо се подготвува за настап на македонскиот пазар. Ја оствари првата средба со повеќе од 130 домашни компании, пред кои ...
| | веќе видена | слични

Во октомври 2023 година, компанијата започна проект за промоција на македонски традиционални производи, како ајвар, пастмајлија, ... Над 130 македонски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Над 130 компании од државава биле запознаени со можностите за соработка со германски „Лидл“, кој веќе стартуваше со инвестиција за изградба на логистички ...
| | веќе видена | слични

Над 130 македонски компании имале средба со германскиот трговски синџир Лидл за можностите за соработка во однос на изградбата на логистичко-дистрибутивен ...
| | веќе видена | слични

Познатиот синџир маркети „Лидл“ веќе наголемо бара работници во земјава. Се бараат работници за логистика, финансии, увоз, декларации, маркетинг... Објавени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 130 компании од Северна Македонија денеска беа запознаени со можностите за соработка со Лидл. Овој тип на соработка со локални компании е еден од основните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Меѓу нив, како што пренесува „Дејли мејл“, се и ќерките на жената која беше егзекутирана со 167 куршуми. Раиси (63) загина во неделата кога се урна ...
сите 365 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 478 | | | веќе видена

Симултаните израелски напади на северните и јужните рабови на Појасот Газа овој месец предизвикаа нов егзодус на стотици илјади жители во енклавата и ...
сите 255 | | | веќе видена

Организациската директорка на Клиниката за токсикологија, Бесија Иљази во изјава за албански медиуми тврди дека клиниката има потреба од 18-те вработувања што ...
сите 129 | | | веќе видена

Мицотакис посочил дека „ова не го кажува со радост“, бидејќи, како што рече, соседи сме и Грција сака да имаме добри односи, јави дописничката на МИА од ...
сите 447 | | | веќе видена

Штом Турција го испорача во земјава, осомничениот за двојното убиство на Вања и Панче, Љупчо Палевски Палчо од приторот во Шутка писмено побарал адвокати во ...
сите 228 | | | веќе видена

Полицијата во Хрватска соопшти дека е покрената истрага против 55-годишната жена по што поднеле и кривична пријава за сторено кривично дело фалсификување ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Лидл“ го подготвува теренот за соработка со македонските компании

Од:
До кого (е-маил):
Порака: