Азески на средба со раководството на „Костал групацијата“ од Германија


Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија Бранко Азески вчера во Охрид имаше работна средба со раководството на мултинационалната компанија ...
| | веќе видена | слични

Дигитализацијата, како една од приоритетните области на делување и платформата за забрзан економски раст на Македонија2025, беше една од темите во фокусот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбите со филантропијата и неопходноста таа да биде механизам за одржлив развој, обезбедувајќи ресурси, експертиза и иновативни решенија за справување со ...
| | веќе видена | слични

Откако Шпаркасе банка е во Македонија, минатата година покажа најдобри резултати, објави Управниот одбор на банката, кој одржа прес-конференција. Активата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашето општество има потенцијал за филантропија, истражувањата покажуваат дека половина од компаниите редовно донираат, а граѓаните сочувствуваат со другите и ...
| | веќе видена | слични

На форумот беше истакнато дека филантропските напори играат клучна улога во унапредувањето и градењето на поправеден и одржлив свет за сите.„Нашето општество, ...
| | веќе видена | слични

Најавеното намалување на каматните стапки од страна на Европската централна банка нема драстично да се почувствува врз каматните стапки на кредитите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа недела во посета на „Костал Македонија“ е главниот оперативен тим на компанијата, кој ги проверува развојот, успешноста и идните планови. Прв пат по седум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески на средба со раководството на „Костал групацијата“ од Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: