МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ Маж на возраст од 71 година пукал во Фицо


5 копии

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
| | веќе видена | слични

Атентаторот на словачкиот премиер Роберт Фицо имал организација под името „Словачка без насилство, пишуваат медиумите во Братислава. Уште се дознава дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Окружното обвинителство во Банска Бистрица покрена кривична истрага за протекување информации за здравствената состојба на словачкиот премиер Роберт Фицo кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо по атентатот во средата на 15 мај е сè уште сериозна и ќе биде потребно време за лекувањето да се префрли на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо, кој беше ранет во обид за атентат минатата недела, е стабилна, соопштија од болницата во Банска Бистрица. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 387 | | | веќе видена

На видеото се гледаат жените, сите членови на израелските одбранбени сили (ИДФ), наредени до ѕид и нивните раце се врзани. Лицата на некои се модри и крвави. ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОТИВОТ НЕ Е ПОЗНАТ Маж на возраст од 71 година пукал во Фицо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: