Кинескиот амбасадор во ОН: Резолуцијата за Сребреница не е во согласност со реториката за мир и стабилност


Кинескиот амбасадор во Советот за безбедност на ОН, Генг Шуанг денеска изјави дека најавената резолуција за Сребреница не е во согласност со реториката за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Попладнево во Њујорк, Генералното собрание на ОН треба да гласа за предложената резолуција со која се бара прогласување на 11 јули за Меѓународен ден на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералното собрание на Обединетите нации денеска ќе гласа за резолуција со која 11 јули ќе се прогласи за Меѓународен ден на сеќавање на геноцидот во ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска на панел дискусија во седиштето на ОН во Њујорк, каде што зборуваа жртвите и сведоците на војната во Босна и ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 16 часот по европско време почнува седницата на Генералното собрание на Обединетите нации. Единствена точка е расправата и глаањето за Резолуцијата ...
| | веќе видена | слични

Генералното собрание на Обединетите нации денеска ќе гласа за воспоставување ден на сеќавање на геноцидот во Сребреница во 1995, извршен од силите на ...
| | веќе видена | слични

Генералното собрание на ОН денеска во 17 часот ќе гласа за резолуцијата за геноцид во Сребреница промовирана од Босна и Херцеговина, Руанда и Германија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинескиот амбасадор во ОН: Резолуцијата за Сребреница не е во согласност со реториката за мир и стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: