Министерски состанок за Планот за раст


Меѓутоа, доделувањето на овие пари ќе зависат многу од исполнувањето на многу услови кои секоја земја поединечно ќе мора да ги исполни. Генералните услови се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот заменик претседател во Техничката влада задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ се сретна со амбасадорот на Франција Сирил Бомгартнер и новата ...
| | веќе видена | слични

Македонските евроинтеграции остануваат „статус кво“ поради уставните измени кои како обврска произлегоа од прифаќањето на „францускиот предлог“ но и реформите ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама упати критики до официјална Софија и до сите ЕУ-членки што користат билатерални прашања за блокади на форум во Тирана организиран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 445 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерски состанок за Планот за раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: