Нимиц ќе добие награда за мир на конференција организиранa од Заев и Ципрас

2 копии

По повод шест годишнината од потпишувањето на Договорот од Преспа, „Институтот Алексис Ципрас“ и „Фондацијата Зоран Заев“ во Атина ќе организираат дводневна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот министер за Европа и надворешни работи Игли Хасани смета дека руската агресија во Украина останува најкритична закана за мирот и безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Хасани на меѓународната конференција „Ленарт Мери“ (Lennart Meri) во главниот град на Естонија, Талин изјавил дека „Албанија продолжува со својата јасна и ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа беше потпишан на 17 јуни 2018 година, а конференцијата ќе се одржи на 17 и 18 јуни во Атина и планирано е учество на политичари, експерти, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нимиц ќе добие награда за мир на конференција организиранa од Заев и Ципрас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: