Османи очекува Управниот суд да ја преиначи одлуката за прегласувањето, најави и пријави за членовите на ДИК


Домашната и меѓународната јавност беа сведоци на еклатантното кршење на процедурите во Државната изборна комисија и партиската и институционалната кражба на ...
| | веќе видена | слични

Коалициите предводени од СДСМ и ДУИ се изедначија по бројот на добиени мандати во новото Собрание, откако на вчерашното прегласување во седум избирачки места ...
| | веќе видена | слични

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
| | веќе видена | слични

Спопред бројот на пратенички мандати, прва политичка сила во Македонија е коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ со 58 пратеници и 436.393 вкупно добиени гласови од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според првичните резултати по прегласувањето во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 на Парламентарните избори 2024 Коалицијата „Твоја Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата „Влен“, по вчерашното прегласување, во Собрание ќе има 14 свои пратеници. По парламентарните избори кои се одржаа на 8-ми мај, вчера во седум ...
| | веќе видена | слични

По прегласувањето на избирачкото место во Општина Желино, кое се наоѓа во рамките на изборната единица 6, коалицијата „Вреди“ излезе со значителна предност, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 273 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи очекува Управниот суд да ја преиначи одлуката за прегласувањето, најави и пријави за членовите на ДИК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: