Почина мајката на убиецот на малата Данка

5 копии

Српскиот адвокат Боривоје Боровиќ изјави денес дека телото на двегодишното девојче Данка Илиќ од Бор, која исчезна на 26 март, никогаш нема да биде најдено. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Боровиќ за агенцијата Бета кажа дека под притисок на политичката власт полицијата истрагата ја сработила „невешто и непрофесионално“.„Овој случај полицијата го ...
| | веќе видена | слични

Случајот со исчезнувањето на малата Данка, за која се верува дека е убидена, но телото се уште не е пронајдено, и понатаму ја бранува Србија, но и целиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Радослав Драгијевиќ (70), татко на Дејан Драгијевиќ (50), кој заедно со неговиот колега Срѓан Јанковиќ (50) е осомничен за убиството на двегодишната Данка Илиќ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Дејан Драгијевиќ и Срѓан Јанковиќ, кои се осомничени за убиството на Данка Илиќ (2), по психијатрискиот преглед во Специјалната затворска болница во Белград, ...
| | веќе видена | слични

Два месеци нема трага и глас за малата Данка Илиќ (2), која исчезна на 26 март во Бањско Поље. Полицијата ја прочешла секоја педа од овој простор. Извршени се ...
| | веќе видена | слични

Скоро цел месец стотици полицајци, жандарми и пожарникари ја „чешлаа“ околината на Бор во потрага по телото на двегодишната Данка Илиќ, која исчезна на 26 март ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина мајката на убиецот на малата Данка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: