Специјалци и алпинисти го чистеа ѓубрето од непристапен терен на Попова Шапка

„Од 15 до 17 мај имаме специјална акција на Шар Планина каде ќе чистиме во селото Вешала со НП Шар Планина, со ЦУК, со специјална единица од МВР и Армијата. Ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: < 1 минутa Тимот на Триглав осигурување Живот АД Скопје имаше значаен удел во еко-акцијата во Скопје. Помогна во расчистување на отпадот во ...
| | веќе видена | слични

На локација во близина на охридското село Велестово, посочена како потенцијално НАТУРА 2000 подрачје на планината Галичица беше одбележан Денот на НАТУРА 2000 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за истражување и информирање за животната средина Еко-свест Скопје денеска испрати писмо со предлози за новата влада, кои како што велат, ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Здравата и чиста животна средина, која е уставно загарантирано право на секој граѓанин на Македонија, зачувувањето на природата и подобрувањето на еколошките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените на ЕВН Македонија волонтираа во рамки на најголемата еколошка акција во земјава за чистење на отпад “ГЕНЕРАЛКА ВИКЕНД 24”. Четириесетте волонтери ...
| | веќе видена | слични

Во сабота (25 мај) во Школка во Градскиот парк – Скопје истражувачи и активисти ќе побараат преземање акција за превенција од негативните климатски влијанија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Специјалци и алпинисти го чистеа ѓубрето од непристапен терен на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: