КОЈ ЌЕ „ЛЕТА“ ОД БИХАЌКА ЗА ДЕБАКЛОТ? Се спремаат за отчет па избори

Професорката Билјана Ванковска и кандидат за претседател на Левица, се огласи за оставката на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски. „ Што ферман изнапишал за ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, актуелен директор на ТИРЗ и член на раководството на СДСМ од медиумите вчера дознал за оставката на Димитар Ковачевски од лидерската ...
| | веќе видена | слични

„Треба да си дозволиме да зборуваме за позитивни работи во целата оваа ситуација за СДСМ. Она што дава надеж ако сме доволно мудри и доблесни во овој период е ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ТИРЗ и поранешен кандидат за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски смета дека вчерашната оставка на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски е ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот кандидат за претседател на СДСМ и директор на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони, Јован Деспотовски, ја искоментира вчерашната ...
| | веќе видена | слични

На синоќешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ којашто ја најави на 8-ми мај, ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ЌЕ „ЛЕТА“ ОД БИХАЌКА ЗА ДЕБАКЛОТ? Се спремаат за отчет па избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: