Џирона мора да реши еден проблем доколку сака да игра во ЛШ

3 копии

Најголемото изненадување во Франција и цела Европа е Брест кој во последното коло се бореше со Лил за 3. место на табела кое води во Лига на шампиони. На Лил ...
| | веќе видена | слични

Сензацијата на француското првенство, екипата на Брест ја заврши сезоната на третата позиција на табелата со што избори директно учество во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Најголемото изненадување во Франција екипата на Брест како третопласирана во француското првенство се избори за место во Лигата на шампионите наредната сезона, ...
| | веќе видена | слични

Tимот на Дечиќ на едно коло пред крајот успеа да ја освои шампионската титула во Црна Гора откако со 1:0 успеа да слави против Сутјетска на гостински терен. За ...
| | веќе видена | слични

Инфаркт завршница на сезоната во Франција, со „хепиенд“ за Брест, екипа која за првпат ќе игра во Лигата на шампионите во својата историја. Брест ја совлада ...
| | веќе видена | слични

Возбудлива сезона во Германија во сите рангови на натпреварување, а еден од најпознатите клубови зад себе има сезона за заборав. МСВ Дуизбург и математички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џирона мора да реши еден проблем доколку сака да игра во ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: