Три реченици кои ги изговараат најсреќните парови на светот

Сите луѓе се стремат кон среќа и задоволство во животот, а за многумина среќата лежи во здравјето, поголемата заработка, подобрата работа и слично. Но, ...
| | веќе видена | слични

Кавгите и несогласувањата се природен дел од бракот. Колку и да го сакаме партнерот, стануваме лути или вознемирени еден на друг, веројатно почесто отколку што ...
| | веќе видена | слични

Овошјето и зеленчукот повторно победија. Ново истражување покажа дека повеќето вегетаријански и вегански исхрани значително ги намалуваат ризиците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Федор Григориевич Углов бил извонреден руски хирург, академик на многу академии ширум светот, доктор на медицински науки, професор и стогодишник. Тој ...
| | веќе видена | слични

Сакате да трчате на долги патеки – најпрвин проверете го вашето здравје! Т рчањето е еден од ретките спортови кој што го практикуваат и млади и стари, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 384 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Три реченици кои ги изговараат најсреќните парови на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: