Претрес во Битола, пронајдена дрога

4 копии
4 копии

Полицијата вчера уапсила скопјанец кој во семејниот дом на подрачје на општина Аеродром, по претходна расправија, физички ги нападнал сопругата и малолетната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Физички напад во скопската населба Аеродром, скопјанец физички ги нападнал сопругата и ќерката и искршил дел покуќнината. Министерството за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Триесет и шестгодишен Ирец е приведен бидејќи илегално поминал македонско-грчката граница. „Вчера околу 18.30 часот на регионалниот пат Дојран-Валандово, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 272 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Денеска во 01.05 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на крстосница од улицата „Маршал Тито“ и улицата „Ацо Аџи-Илов“ во Неготино се случила сообраќајна ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес во Битола, пронајдена дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: