ЕУ го повика Израел „веднаш“ да ја прекине воената операција Рафа

Европската унија денеска го повика Израел „веднаш“ да ја прекине својата воена операција во градот Рафа во Појасот Газа, предупредувајќи дека доколку не го ...
| | веќе видена | слични

Молдавија потпиша партнерство со Европската унија во областа на безбедноста и одбраната, прва страна што склучила соодветен договор со унијата, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белгискиот Универзитет во Гент (UGent) ги прекинува врските со три израелски образовни и истражувачки институции поради тоа што повеќе не се усогласени со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Прекинати се врските со Технолошкиот институт Холон, Истражувачкиот институт МИГАЛ Галилеја и Центарот Волкани, што врши земјоделски истражувања. Во моментов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ го повика Израел „веднаш“ да ја прекине воената операција Рафа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: