Најновата линија на телевизори и звучници со вештачка интелигенција на Samsung е веќе достапна во редовна продажба во Македонија


Време зa читање: 5 минути Најновата линија на телевизори Neo QLED 8K и 4K на Samsung, на телевизори OLED и soundbar-звучници , која првпат беше претставена на ...
| | веќе видена | слични

Секој од нас барем еднаш во животот се соочил со реновирање на стан, градба на куќа или само мала, но итна поправка во домот. Дури и ако се работи само за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Роберт Дашечин, патописец од Бања Лука, кој неуморно го истражува светот, пишува и објавува книги, а неговите доживувања на „YouTube“ редовно ги следат речиси ...
| | веќе видена | слични

Samsung го претстави своето ажурирање на фирмверот One UI 6.1. Тоа ја носи Galaxy AI, технологија која беше лансирана само два месеци по глобалното ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Од Ник Портер ( Nick Porter) , потпретседател на Одделот за MX производи, стратегија и комерција, Samsung Европа Samsung го претстави ...
| | веќе видена | слични

Денес, 17.5.2024 година, во просториите на Кинотека Македонија, Интернационалниот универзитет Еуропа Прима го прогласи Крис Павловски за почесен доктор на ...
| | веќе видена | слични

Во светот каде што вештачката интелигенција (ВИ) е сѐ поприсутна во секојдневниот живот, потребата за нејзино регулирање станува сѐ поизразена. Новото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 558 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 351 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најновата линија на телевизори и звучници со вештачка интелигенција на Samsung е веќе достапна во редовна продажба во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: