ИЗЛОЖБА ВО КУМАНОВО: Вечерва публиката во Уметничката галерија ќе може да види 15 икони од 19 век познати како „руски“

Во уметничката галерија Куманово, вечерва ќе биде отворена изложбата и ќе биде промовиран каталогот „Икони од 19 век т.н. руски од кумановскиот регион“. Пред ...
| | веќе видена | слични

Голем број на љубители на уметноста на ликовниот уметник Ванчо Кеков, особено неговите акверели, беа присутни синоќа на отворањето на неговата ретроспективна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 23 мај со почеток од 19:30 часот во изложбениот салон на Музеј на град Неготино ќе биде отворена изложбата „Фрагментирана интроспекција“ од авторот Слободан ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на проектот „Цртај на македонски“ ликовната уметница м-р Славица Танеска утре во галеријата „Ко-Ра” – мал салон, во Домот на културата „Кочо ...
| | веќе видена | слични

Во хрватскиот град Вараждин денеска ќе биде претставена изложбата „Пикасо, можеби јас“ на македонскиот керамичар Филип Фидановски. Изложбата ќе биде поставена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 334 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗЛОЖБА ВО КУМАНОВО: Вечерва публиката во Уметничката галерија ќе може да види 15 икони од 19 век познати како „руски“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: