Стопанската комора бара од Бектел и Енка домашни компании да бидат вклучени во израдба на коридорите


Стопанската комора на Македонија стои на располагање во изнаоѓање, односно вмрежување на локалните домашни компании кои треба максимално да бидат вклучени при ...
| | веќе видена | слични

Којзнае по кој пат и овие денови повторно гледам и читам некои информации во врска со договорот за изградба на автопатите што (треба да) ги изведува фирмата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Се надевам дека вчерашната изјава на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“ е дадена во согласност со нашите заложби за континуитет на правните ...
| | веќе видена | слични

„Господ да е напомош на сите што ќе овозможат да се донесат нови пари во Македонија. Но тие пари мора да бидат употребени за продуктивни нешта. Тоа е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Доколку изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“ е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ние ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески денеска се сретна со Мајк Зафировски, еден од основачите на „Македонија 2025“. Азески ...
| | веќе видена | слични

„Претствниците на Бехтел и Енка беа тука да се зачленат. Разговаравме. Во разговорот беше спомнато дека во пикот на активностите ќе им требаат 4.000 работници ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Северна Македонија денеска ќе реализира работна средба со раководството на „Македонија 2025“ на тема „Големи економски проекти - темели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 399 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 497 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 358 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 125 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанската комора бара од Бектел и Енка домашни компании да бидат вклучени во израдба на коридорите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: