Украинската армија се повлекува од областа Харков, Русија напредува


Украинската армија објави дека мора да се повлече од одредени области на северниот фронт, во областа Харков, каде Русија на 10 мај започна нова офанзива.Во ...
| | веќе видена | слични

Престедателот на Украина разговарал со премиерот на Албанија за претстојниот Самит за мир кој ќе се одржува во Швајцарија на 15 и 16 јуни и за соработката во ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на платформата Х објави дека имал телефонски разговор со премиерот на Албанија, Еди Рама, со кого разговарале за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски за време на разговорот со странските амбасадори во Киев за мировната конференција во Швајцарија на повисок глас, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски хистерично побарал од западните сојузници „да ја клекнат Русија на колена“ додека разговарал со нив во врска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, му го честиташе третиот мандат на хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и изрази благодарност за постојаната ...
| | веќе видена | слични

„Време е режимот во Киев да ја препознае реалноста на теренот. Се надевам дека оваа порака, која многупати е повторена, ќе биде разбрана и дека Западот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 436 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската армија се повлекува од областа Харков, Русија напредува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: