Азески го прими раководството на „Бехтел и Енка“


Којзнае по кој пат и овие денови повторно гледам и читам некои информации во врска со договорот за изградба на автопатите што (треба да) ги изведува фирмата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Се надевам дека вчерашната изјава на Мицкоски за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“ е дадена во согласност со нашите заложби за континуитет на правните ...
| | веќе видена | слични

„Господ да е напомош на сите што ќе овозможат да се донесат нови пари во Македонија. Но тие пари мора да бидат употребени за продуктивни нешта. Тоа е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Доколку изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ за ревизија на договорот со „Бехтел и Енка“ е дадена согласно нашите заложби и во интерес на бизнисот, ние ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески денеска се сретна со Мајк Зафировски, еден од основачите на „Македонија 2025“. Азески ...
| | веќе видена | слични

„Претствниците на Бехтел и Енка беа тука да се зачленат. Разговаравме. Во разговорот беше спомнато дека во пикот на активностите ќе им требаат 4.000 работници ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Северна Македонија денеска ќе реализира работна средба со раководството на „Македонија 2025“ на тема „Големи економски проекти - темели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 254 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Нападите врз новиот шеф за употребата на старото име на земјата на нејзината инаугурација беа предвидливи - но неуспехот на ЕУ да се справи со провокациите на ...
сите 383 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Азески го прими раководството на „Бехтел и Енка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: