Народната банка ги презентира макроекономските проекции пред дипломатскиот кор и меѓународните организации


11 копии

Гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска ги претстави најновите макроекономски проекции на Народната банка пред дипломатскиот кор и пред претставниците на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицегувернерката на Народната банка Ана Митреска на 23. состанок на Банката за меѓународни порамнувања (БИС) за монетарната политика во Централна и Источна ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерките за справување со инфлацијата, коишто ги презема Народната банка, истовремено придонесоа и за дополнително јакнење на отпорноста на банкарскиот сектор, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Ефикасното спроведување на монетарната политика, покрај од мерките на Народната банка, во голем дел зависи и од функционалноста и натамошниот развој на ...
| | веќе видена | слични

Вицегувернерката Емилија Нацевска во обраќање на 29. годишно собрание на Здружението на финансиски пазари – АЦИ коешто се одржа во Струга порача дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Препознавајќи го значењето на климатските ризици, Народната банка досега презеде повеќе активности за зголемување на свесноста за последиците од климатските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 3 минути Преку стратешки пристап и преземање на низа мерки, Народната банка претставува активен чинител кон создавање зелена и одржлива ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претпазливата монетарна политика и макропрудентата политика, како и зголемената транспарентност на Народната банка одиграа клучна улога во одржувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 186 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народната банка ги презентира макроекономските проекции пред дипломатскиот кор и меѓународните организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: