Македонците лани потрошиле најмногу пари онлајн во Холандија

Напливот на мигранти од почетокот на 2022 година има различни влијанија врз црногорската економија, а освен бројните позитивни сегменти видливи се и ефектите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лани се регистрирани 32.971 трансакција за продажба и закуп на недвижнини. Од нив 23.545 се за купопродажби на недвижности и 9.426 закупи на недвижен имот. Ова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регистрирани се 19.093 продажби во вредност од 670 милиони евра, 3.712 купопродажби од инвеститор од 226 милиони евра, 683 откупи од страна на државата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„СДС и ДУИ се причината поради која денеска правосудството е корумпирано. Наке Георгиев и Иџет Мемети се остатоците од криминалната влада на СДС и ДУИ. ...
сите 185 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијанса за Албанците во интервју за Трилинг по изборите и изборните резултати и случувања, вели дека се работи за изборен инжинеринг и ...
сите 247 | | | веќе видена

САД треба да воведат санкции за претставниците на Меѓународниот кривичен суд (МКС) кои бараат апсење на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, изјави Роберт ...
сите 340 | | | веќе видена

Метеорологот Славчо Попоски објави фотографии од тоа како изгледаше и што остави невремето вчера на Скопска Црна Гора. По фотографиите се гледа како планината ...
сите 294 | | | веќе видена

Тело на машко лице синоќа било извадено од водите на Вардар во Скопје кај Центар, соопшти МВР. Случајот бил пријавен синоќа околу 19:50 часот во СВР Скопје ...
сите 197 | | | веќе видена

Мислам дека нашите пријатели во Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, дојдено е време веќе да станат сериозни, да го почитуваат ...
сите 424 | | | веќе видена

- Денеска Ирска, Норвешка и Шпанија соопштуваат дека ја признаваат државата Палестина, рече ирскиот премиер Сајмон Харис, поздравувајќи го „историски важен ден ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците лани потрошиле најмногу пари онлајн во Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: