ЈП „Охридски комуналец“: Никако да се искоренат лошите навики за создавање мини-депонии

Охрид, 14. мај 2024 (ИНПРЕС) – Никако да се искоренат лошите навики за создавање мини-депонии во секоја урбана заедница, алармираат од ЈП „Охридски комуналец“. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нова акција за собирање на кабаст отпад ќе се спроведе во општина Кисела Вода. Како дел од активностите за заштита на животната средина, во периодот од 27 мај ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Граѓаните можат да пријават косење на трева, реконструкција и санација на урбана опрема или собирање смет на Јавните површини под надлежност на Општина Центар ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски вели дека досега на телефонската линија во ПОЦ се јавиле 159 граѓани.„Ги повикувам граѓаните да ги ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои живеат во општина Центар можат да ги пријават проблемите поврзани со јавната чистота, но и други комунални проблеми, кои потоа треба да ги решат ...
| | веќе видена | слични

Општина Центар и ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ ги потсетуваат граѓаните дека проблемите поврзани со Јавната чистота и други комунални проблеми можат да ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба ...
сите 401 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 126 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈП „Охридски комуналец“: Никако да се искоренат лошите навики за создавање мини-депонии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: