Холандско кој последен се смее, најслатко се смее


4 копии

Јувентус синоќа ремизираше на гостувањето кај Болоња во натпреварот од 37. коло во Серија А - 3:3. Торинскиот тим заостануваше со 0:3 до 76. минута, кога ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипите на Болоња и Јувентус вечерва во драматичен натпревар од 37. коло во Серија А ги поделија бодовите одигрувајки 3:3. Луд натпревар на „Ренато Дал’Ара“, ...
| | веќе видена | слични

Последниот натпревар од 37. коло во Серија А донесе спектакл на стадионот „Ренато Дал Ара“ каде Болоња и Јувентус ремизираа со 3-3 во фантастична средба за ...
| | веќе видена | слични

Луд натпревар на „Ренато Дал’Ара“, Болоња водеше со 3-0 против Јувентус, но „старта дама“ не се преде и се избори за бод.Домаќините поведоа по 90 секунди игра, ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Болоња и Јувентус со супер меч со шест голови го затворија 37. коло во италијанската Серија А. Се водеше кон тоа дека најпријатното изненадуавње во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тој синоќа го одржа својот прв митинг во Шарлот, Северна Каролина, откако Бајден се откажа од трката за нов претседателски мандат. Трамп рече дека Бајден се ...
сите 614 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на политичката партија Левица, Амар Мециновиќ, на Седницата за избор на заменици министри, истакна дека во составот на актуелната ...
сите 119 | | | веќе видена

Седумдесет и три годишниот пчелар Г.П. од село Мокрино, Општина Ново Село, вчера предизвикал пожар откако му паднала направата за чадење на пчели во која имало ...
сите 267 | | | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 161 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со услови за повремен локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ...
сите 257 | | | веќе видена

Сојузот на синдикати на Македонија најостро се спротиставува на барањето на Стопанската комора на Северна Македонија да се разгледува Законот за недела ...
сите 64 | | | веќе видена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.И.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“. На ...
сите 72 | | | веќе видена

„Ги повикувам граѓаните на нашата земја да не наседнуваат на еуфоријата на хероизација и романтизација на Фатон Хајризи“, кажа Курти по седница на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Холандско кој последен се смее, најслатко се смее

Од:
До кого (е-маил):
Порака: