Поставени фотоволтаици и термални колектори на Дом за стари лица во Прилеп

Во Домот за стари лица, „Киро Крстески-Платник“ во Прилеп, со помош на Локалната самоуправа, Центарот за развој на Пелагонискиот регион, се поставени ...
| | веќе видена | слични

Почна тридневниот тренинг за спречување на ризик од поплави и ублажување на последиците од поплави во Куманово кој го организира Центарот за развој на ...
| | веќе видена | слични

Охридското езеро под огромен притисок од човекот Доколку продолжи загрозувањето на Охридското езеро, за 10тина години ќе почне исчезнување на ендемичните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 391 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 335 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена

Протоколите се позитивни за Грција и од геополитички причини и од економски-развојни причини и добро е да се ратификуваат, истакна лидерот на СИРИЗА Стефанос ...
сите 386 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поставени фотоволтаици и термални колектори на Дом за стари лица во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: