Извозот на компаниите од ТИРЗ во април 300 милиони евра


Спортските кладилници и операторите на игри на среќа имаа уште една прилично успешна деловна година во Хрватска, пишува Даница.хр. Нивните приходи и профити ...
| | веќе видена | слични

Иако за јавноста во голема мера месечните примања на вработените во државните институции се енигма, и тешко може да се најдат податоци колку се движа платите ...
| | веќе видена | слични

АНАЛИЗА: ДВЕТЕ ХРВАТСКИ ВО ХРВАТСКА Хрватска се смета првенствено за туристичка земја, со добра причина. Една петтина од вкупниот БДП зависи од туризмот, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути „Пари“ анализира: какви се добивките на битолските компании за 2023 година Ако добивката е најверодостојното мерило за успех, добар ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути „Пари“ анализира: Кои се најдобрите компании од Битола според приходите во 2023 Битола има солидна бизнис база. Таму е единствениот ...
| | веќе видена | слични

Дека македонското вино е врвно е одамна познат факт, а се повеќе во тоа се уверуваат и пребирливите странски купувачи. За нив е тука „Тиквеш“, компанија која ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Речиси 2,4 милијарди евра приход направила минатата година компанијата „Џонсон Мети“, со што застана на самиот врв меѓу компаниите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите од Коалицијата „Вреди“ денеска на трибина ја претставија Платформата на патриотизмот како знаење, професионализам и одговорност според која ќе се ...
сите 313 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 308 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин ја предупреди Јужна Кореја дека ќе направи „голема грешка“ доколку ја вооружи Украина во војна против Русија. Неговите ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Европската Унија нема целосен договор за укинување на казнените мерки на Косово, меѓутоа, како компромис, се очекува делумно и постепено отстранување на ...
сите 84 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека најдобра гаранција да нема вета и во иднина е дека доколку се направи било каков чекор кон Бугарија истиот да важи со завршување на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извозот на компаниите од ТИРЗ во април 300 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: