„Инстаграм“ воведува тајна опција


2 копии

Новата верзија „Чет-ГПТ 4о“ е достапна за јавноста од пред неколку дена, па можеби брзината на преводот „во реално време“ е една од највпечатливите нови ...
| | веќе видена | слични

Европската Комисија му нареди на Мајкрософт да достави документи поврзани со употребата на генеративна вештачка интелигенција (ВИ) во својот пребарувач Бинг до ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Редит скокнаа за повеќе од 10% откако компанијата соопшти дека склучила партнерски договор со стартапот ОпенАИ за вештачка интелигенција (ВИ). ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт веќе се потпира на моќта на новите технологии за обработка на податоци додека го подготвува својот тим за Евро 2024, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во директно вклучување во Клик Плус на ТВ21 , Арбр Адеми од Европскиот фронт синоќа рече дека не го признаваат резултатот од изборите, со оглед на тоа што ДИК ...
сите 453 | | | веќе видена

Минатонеделниот атентат врз словачкиот премиер Роберт Фицо се истражува како тежок обид за убиство со предумисла, изјави денеска генералниот обвинител Марош ...
сите 495 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди мерки за претпазливост на Иџет Мемети, член на Советот на јавни обвинители и поранешен ...
сите 230 | | | веќе видена

Скандалот на Клиниката за токсикологија веќе некое време ја тресе јавноста. По тој повод се огласи и поранешниот министер за надворешни работи, Никола ...
сите 136 | | | веќе видена

Седум месеци од избувнувањето на конфликтот меѓу Израел и Хамас предизвикан од терористичките напади на палестинската воена организација, претседателот на ...
сите 334 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои медиуми ...
сите 187 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 294 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Инстаграм“ воведува тајна опција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: