Трговски центар во Варшава со 1.400 продавници изгоре во пожар


8 копии

Германскиот трговски мост, или Крамербрикес, недалеку од градот Ерфурт, кој е долг 79 метри и има згради од двете страни, е најдолгиот населен мост во светот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис за време на прес-конференција за грчките медиуми на самитот на НАТО во Вашингтон откри дека премиерот Христијан Мицкоски на ...
сите 399 | | | веќе видена

Железничкиот огранок на Генералната конфедерација на трудот (CGT), најголемиот синдикат во Франција, повика на протести на 18 јули, денот кога треба да се ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 06.50 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на магистралниот пат Градско-Прилеп, пред авто сервис во Росоман, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 290 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 130 | | | веќе видена

Вицепремиерот и министерот за транспорт Александар Николоски, во врска со кредитот од 500 милиони евра кој го најави премиерот Христијан Мицкоски од Унгарија ...
сите 74 | | | веќе видена

На маргините на НАТО Самитот во Вашингтон претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Христијан Мицкоски оствари повеќе билатерални средби и ...
сите 76 | | | веќе видена

Од денеска до средината на следната недела повеќе места во државата ќе бидат во портокалова фаза од опасност од високи температури. Според препораките што ...
сите 79 | | | веќе видена

Екстремно топлиот Африкански бран кој ја зафати нашата Македонија, но и целиот Балкански Полуостров, викендов ќе зема замав, па така температурите ќе бидат ...
сите 299 | | | веќе видена

На прашањето за прекршувањето на Договорот од новата влада во Македонија, американскиот амбасадор со грчко потекло одговори: „Не сакам да бидам груб, бидејќи ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трговски центар во Варшава со 1.400 продавници изгоре во пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: