(Видео) Нестварен пресврт на Келн, живи надежта за опстанок во Бундес лигата


Фудбалерите на Келн со се вртија по неагтивата од два гола против Унион Берлин и во пресрет на последното коло во Бундес лигата ги задржаа шансите да останат ...
| | веќе видена | слични

Марко Ројс доживеа величествено попладне на „Сигнал Идуна парк“ и беше испратен со сите почести од страна на навивачите на Борусија Дортмунд, бидејќи вчера ...
| | веќе видена | слични

Марко Ројс вчера го одигра последниот меч во дресот на Борусија (Д) на „Сигнал Идуна Парк“ пред верните навивачи на „жолтиот ѕид“ и во манир на икона на овој ...
| | веќе видена | слични

Марко Ројс е дете на Борусија Дортмунд, па денешниот натпревар против Дармштад беше посебен за него.Германецот за последен пат играше пред „Жолтиот ѕид“ и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерот од средниот ред на Борусија, Марко Ројс постигна гол на денешниот натпревар од 34. коло од Бундеслигата со Дармштад, кој се играше на стадионот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Без комплетни, длабоки и радикални реформи, ниту една странска инвестиција, колку било таа и да е голема нема да нѐ спаси од апаратите за реанимација. Да биде ...
сите 172 | | | веќе видена

Прекршувањето или селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ја загрози стабилноста и безбедноста во регионот, истакнал меѓу другото, грчкиот премиер ...
сите 267 | | | веќе видена

Полска, Германија и балтичките членки на Европската унија бараат унгарскиот премиер Виктор Орбан да биде „отстранет од претседателството на Унијата“, пишува ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонска делегација предводена од премерот Христијан Мицкоски присуствува на НАТО самитот кој се одржува во Вашингтон. -На официјалниот почеток на НАТО ...
сите 286 | | | веќе видена

Руте се познава со поранешниот американски претседател Доналд Трамп со години, а многумина очекуваат дека би можел да го заузда доколку победи на ...
сите 283 | | | веќе видена

Синиша Ивановски, претседателот на партиската комисија на ВМРО-ДПМНЕ за инфраструктура, урбанизам и транспорт, е назначен за нов директор на Јавното ...
сите 88 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука и УНИЦЕФ ќе ја продолжат досегашната плодна соработка насочена кон обезбедување квалитетно образование на секое дете, ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Нестварен пресврт на Келн, живи надежта за опстанок во Бундес лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: