ЦУК: Oдрони има на патниот правец од Делчево кон Македонска Каменица

2 копии
9 копии

Наместо повик до стручните служби за пронајдена неексплодирана граната, граѓани кои ја пронашле истата ја оденеле во полициска станица. Како што информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалниот ЦУК Штип известува дека, вчера, во 12.30 часот, во станицата на Полициската станица Берово беше донесено неексплодирано убојно средство, а се ...
| | веќе видена | слични

Жители на Берово пронашле граната од Првата светска војна и ја однеле во најблиската полициска станица, информираат од ЦУК. Регионалниот центар за управување ...
| | веќе видена | слични

Во полициската станица во Берово, како што соопшти Центарот за управување со кризи – ЦУК, вчера било донесено „неексплодирано убојно средство“. Потоа ја презел ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Регионалниот центар за управување со кризи - Битола информира дека вчера, по дојава на граѓани, од атарот на село Канатларци во општина Прилеп, безбедно се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Илјадници луѓе се собраа денеска во Табриз за да ја оплакуваат смртта на претседателот Ебрахим Раиси во хеликоптерската несреќа во која загинаа и министерот за ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се ...
сите 514 | | | веќе видена

Од Грција велат дека нема ратификација на Меморандумите од Преспа во сегашната ситуација. Ставот го пренeсе портпаролот на грчката Влада, Павлос Маринакис во ...
сите 414 | | | веќе видена

Денес заврши прегласувањето на болните и немоќни лица, лицата кои издржуваат казна затвор и лицата сместени во центрите за вонсемејна грижа а кои припаѓаат на ...
сите 388 | | | веќе видена

Обвинителството бара мерки на претпазливост за Иџет Мемети. Јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ...
сите 160 | | | веќе видена

Осомничениот за двојното убиство на Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски уште 30 дена ќе помине во притвор. Кривичен суд соопшти ...
сите 234 | | | веќе видена

Eкономската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази дала изјава во која рекла дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од времето на друже Тито“. ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУК: Oдрони има на патниот правец од Делчево кон Македонска Каменица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: