Швеѓаните брутално саркастични – Преку песна се извинија што најмногу победуваат на Евровизија


Втората полуфинална вечер на Евровизија се одржа вчеравечер во Малме, Шведска. Домаќините покажаа одлична организација и забава, пред се во ревијалниот дел, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на полицијата Џими Модин изјави за Гардијан дека нивната истрага е завршена и дека во следните неколку недели ќе биде донесена одлука дали Јост ќе ...
| | веќе видена | слични

Шведската полиција соопшти дека Јост Клајн, холандскиот претставник на Изборот за песна на Евровизија, кој беше дисквалификуван пред финалето на натпреварот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројни светски медиуми со денови шпекулираат за причината поради која холандскиот претставник Јост Клајн е дисквалификуван пред самото финале на Евровизија. ...
| | веќе видена | слични

 Детали вторник, 14 мај 2024 Настапи со емотивна песна на Евровизија, посветена на родителите што ги загубил кога бил дете, а заради еден инцидент не успеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден Голан, претставничката на Израел на овогодишниот избор за песна на Евровизија, се огласи на „Инстаграм“ по завршувањето на натпреварот. „Oд каде да ...
| | веќе видена | слични

Денеска во центарот на Малме, Шведска се одржува масовен пропалестински протест поради учеството на Израел на овогодинешното натпреварување. Голем број луѓе ...
| | веќе видена | слични

Финалето на Евровизија 2024 се одржува вечерва, 11 мај, а правилата за гласање се сменија оваа година. Според последната одлука на организаторите, гледачите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Христијан Мицкоски во интервју за Ал Џезира говорејќи за внесувањето на Бугарите во Уставот изјави дека ставот на Владата е јасен и непроменет. Вели ...
сите 439 | | | веќе видена

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 139 | | | веќе видена

Во Собранието, во салата Борис Трајковски, се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде што спикерот Африм Гаши и други пратеници оддржаа ...
сите 84 | | | веќе видена

Во наредните денови, според УХМР, ќе продолжи периодот на сончево и многу топло време со дневна температура која насекаде ќе биде над 30 степени Целзиусови, а ...
сите 340 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швеѓаните брутално саркастични – Преку песна се извинија што најмногу победуваат на Евровизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: