Во Живо: Прес-конференција на Ковачевски


Вицепремиерот за економски прашање и член на СДСМ, Фатмир Битиќи ги демантира пишувањата на одредени медиуми дека ќе се приклучи кон коалицијата ВЛЕН, но дека ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана, која е и претседавач на Централниот одбор на СДСМ, Славајанка Петровска, во 24 анализа на Телевизија 24 зборуваше за тоа што може да ...
| | веќе видена | слични

По изборниот пораз СДСМ се подготовува за отчетен конгрес по што ќе следуваат внатрепартиските избори. Од партијата брифираат дека следната недела ќе се одржат ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи, еден од потпретседателите на Социјалдемократскиот сојуз, кој си даде оставка од партиската функција веднаш по поразот на парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични

Највисоките партиски органи на СДСМ следната недела ќе одржат состаноци на кои ќе се извршат подготовките за свикување отчетен Конгрес, согласно статусот на ...
| | веќе видена | слични

Од СДСМ брифираат дека највисокото раководство и Извршниот одбор на отчениот Конгрес ќе ги рагледаат причините за изборниот резултат и ќе ги дефинираат ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања и член на СДСМ, Фатмир Битиќи се огласи на социјалните мрежи по поразот на неговата партија на парламентарните и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 150 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 342 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Живо: Прес-конференција на Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: