(ВИДЕО) Пендаровски: Очекувам дека изборите ќе завршат во мирна атмосфера како што доликува на демократско општество


2 копии

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска гласаше во вториот круг од претседателските избори 2024 година.Во изјава за медиумите Пендаровски истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

"Дадовме приговори за некои места каде што имаше нерегуларности во гласањето, ни ги прифатија и сега ќе има прегласување на истите тие места, каде што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

"Денеска ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Твоја Македонија” ќе прославуваат заедно со граѓаните, од утре започнуваме со напорна работа и реализација на планот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

“Утрово заедно со мојата сопруга Мирлинда, гласавме и се надевам дека истото право и обврска го оствариле сите” – кажа утрово потпретседателот на СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска гласаше во вториот круг од претседателските избори 2024 година. Во изјава за медиумите Пендаровски истакна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Се надевам дека граѓаните ќе сфатат оти избирачкото право е нивно, едно од најважните политички права, ќе го употребат и ќе го изберат кандидатот по нивна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изјава за медиумите Пендаровски истакна дека очекува изборниот процес и за претседател и за пратеници да завршат во мирна  атмосфера. „Според податоците, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Јас нема да кажувам како некој од моите претходници дека ќе бидам премиер 5 мандата, 3 мандата, 2 мандата. Ќе бидам премиер онолку колку што мислам дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Полициските хеликоптери денеска исфрлиле над 148 тони вода врз пожарите кај Старо Нагоричане и Брезница. - Одделот за воздухопловни единици при МВР учествуваше ...
сите 119 | | | веќе видена

„Проблемот настанува кога после 2018 година, буџетот кој што бил некаде околу седум до осум милиони евра на годишно ниво, наеднаш паѓа на околу два и пол ...
сите 278 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов попладнево го посети командирот на ТППЕ-Штип, Благој Ренџов, кој синоќа при гаснење на пожарот ...
сите 124 | | | веќе видена

Од УХМР додаваат дека долж Повардарието повремено ќе засилува северен до северозападен ветер.В четврток нестабилноста ќе се намали и особено претпладне ќе има ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Пендаровски: Очекувам дека изборите ќе завршат во мирна атмосфера како што доликува на демократско општество

Од:
До кого (е-маил):
Порака: