ВИДЕОАНКЕТА: За што гласаат повеќе граѓаните – за претседател или за пратеници?


Во Македонија во тек се двојните избори – втор круг на претседателските и парламентарните избори. Гласањето почна регуларно, со отворање на сите гласачки места ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски се осврна на изборните резултати и побара оставка од ...
| | веќе видена | слични

Време е Скопје да се врати на скопјани, а Данела Арсовска да си поднесе оставка, оценува градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, по ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски побара поставка од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска. „ Време е Скопје да се врати на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По изборниот пораз на Арсовска, градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски преку социјалните мрежи побара таа веднаш да замине од позицијата. ...
| | веќе видена | слични

„Време е Скопје да се врати на скопјани, а Данела Арсовска да поднесе оставка“! Ова е објава на Фејсбук на градоначалникот на „Гази Баба“ Бобан Стефковски со ...
| | веќе видена | слични

Само 2.506 гласа доби Нова Алтернатива на скопската градоначалничка Данела Арсовскаод избирачите во скопските општини, покажуваат резултатите од вчерашните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска Давкова е победник во вториот круг од претседателските избори. По преброени 95 отсто од гласачките ливчиња, ...
| | веќе видена | слични

Излезноста до 19 часот за претседателски избори е 46,31 отсто според пристигнатите податоци од над 92 отсто од избирачките места, кажа претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 373 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 382 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕОАНКЕТА: За што гласаат повеќе граѓаните – за претседател или за пратеници?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: