Даштевски: Нема бојкот на претседателските избори, излезноста според процентите е иста


На првата прес конференција на Државната изборна комисија откако ги соопшти процентите и бројките за излезноста до 9 часот за претседателските и за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во објава на својата официјална страна на фејсбук, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски се осврна на изборните резултати и побара оставка од ...
| | веќе видена | слични

Време е Скопје да се врати на скопјани, а Данела Арсовска да си поднесе оставка, оценува градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски, по ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Гази Баба, Бобан Стефковски побара поставка од градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска. „ Време е Скопје да се врати на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По изборниот пораз на Арсовска, градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефковски преку социјалните мрежи побара таа веднаш да замине од позицијата. ...
| | веќе видена | слични

„Време е Скопје да се врати на скопјани, а Данела Арсовска да поднесе оставка“! Ова е објава на Фејсбук на градоначалникот на „Гази Баба“ Бобан Стефковски со ...
| | веќе видена | слични

Само 2.506 гласа доби Нова Алтернатива на скопската градоначалничка Данела Арсовскаод избирачите во скопските општини, покажуваат резултатите од вчерашните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Сиљановска Давкова е победник во вториот круг од претседателските избори. По преброени 95 отсто од гласачките ливчиња, ...
| | веќе видена | слични

Излезноста до 19 часот за претседателски избори е 46,31 отсто според пристигнатите податоци од над 92 отсто од избирачките места, кажа претседателот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1010 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 308 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даштевски: Нема бојкот на претседателските избори, излезноста според процентите е иста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: