Трамп соочен со закана за затвор: „Тоа е жртва што сум подготвен да ја направам“ (ВИДЕО)


Имено, судијата во кривичната постапка во која Трамп е обвинет за фалсификување деловни документи со цел да ги прикрие наводните плаќања на порно актерката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот адвокат на Доналд Трамп, Мајкл Коен изјави денеска дека и платил 130.000 долари на порно актерката Сторми Даниелс за време на претседателските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коен пред судот рече дека Трамп лично одобрил тајно плаќање од 130.000 долари на Сторми Даниелс за наводна сексуална врска во 2006 година. Плаќањето не е ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

Трамп води пред Бајден во шест од седум „неопределени“ држави, пренесуваат американските медиуми. Гласовите во седум „неопределени“ американски држави – ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп, поранешниот претседател на Америка, кому му се суди за фалсификување на финансиски извештаи и исплаќање пари на порно актерката Сторми Даниелс, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1120 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 296 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

-Ова треба да биде заеднички напор меѓу Северна Америка и Европа, а САД се убедливо најголемиот сојузник. Затоа, очекувам тие да продолжат да ја поддржуваат ...
сите 335 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп соочен со закана за затвор: „Тоа е жртва што сум подготвен да ја направам“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: