(ВИДЕО) Кажуваат дека е новиот Џордан, а не го драфтуваа – Ја направија најголема грешка во историјата на НБА!


Денвер Нагетс и Никола Јокиќ не му можат ништо на Ентони Едвардс! Тој цела сезона ја водеше Минесота, а во плеј-офот додаде повеќе бензин и сега на два меча од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарите на Денвер ја победија Минесота во петтиот натпревар од полуфиналето на Западот со резултат 112:97, а сега Нагетс водат со 3:2 во серијата! Нагетс ...
| | веќе видена | слични

Никола Јокиќ ги исфрустрира кошаркарите на Минесота и пред најдобриот дефанзивец во лигата, Руди Гобер, па со своето МВП издание донесе трета победа за Денвер ...
| | веќе видена | слични

Aктуелниот шампион Денвер поведе со 3:2 во полуфиналето од Западната конференција откако со 112:97 триумфираше изминатата вечер против Минесота. Благодарение ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1011 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 310 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Кажуваат дека е новиот Џордан, а не го драфтуваа – Ја направија најголема грешка во историјата на НБА!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: