ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Стојчевски: За една година околу 2.000 несреќи на работно место и 17 починати


Колку лица има повредено на работно место? Колку од нив завршиле фатално? Во која индустрија најмногу се случува несреќите при работа? Утрово во емисијата ...
| | веќе видена | слични

Колку е тежок животот на лицата во инвалидски колички? Колку градот е подготвен да ги прими во сите институции? Има ли доволно пристапни рампи за лицата со ...
| | веќе видена | слични

Системскиот коучинг (тренинг) е од голема важност за здраво општество. Во развиените земји ова е веќе редовна пракса, а кај нас од неодамна, го носи Марина ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик треба да се негува од градинка до факултет, можеме да го зачуваме само преку успешно школување, вели професорот Људмил Спасов Со новиот ...
| | веќе видена | слични

И двете живеевме и завршивме во Македонија. Психијатриските теми беа и сѐ уште се табу-тема. Нашата цел е информативна, пред сѐ, да ги информираме луѓето за ...
| | веќе видена | слични

Полиграфското тестирање во светот има долга историја и традиција во криминалистичките истраги, но и во безбедносните служби за утврдување на лојалност и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата вечерва информираат дека нема опасност од пожарите за армиските инфраструктурни објекти на Криволак и ...
сите 1011 | | | веќе видена

Републиканецот Џејмс Комер, претседател на Комисијата за надзор и одговорност на Претставничкиот дом, денеска издаде обврзувачка наредба директорката на ...
сите 327 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 120 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и надворешна трговија Тимчо Муцунски, вечерва гостуваше во емисијата „Само Интервју“ каде говореше за актуелни теми кои се од ...
сите 305 | | | веќе видена

Како поборник за изолационизам на САД и жесток критичар на помошта за Украина, номинацијата на 39-годишниот сенатор од Охајо предизвика паника меѓу дипломатите ...
сите 81 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕОИНТЕРВЈУ | Стојчевски: За една година околу 2.000 несреќи на работно место и 17 починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: