Путин положи заклетва за петтиот претседателски мандат


Кандидатот за руски министер за одбрана Андреј Белоусов денеска соопшти дека најважното прашање на неговиот ресор е испораката на муниција, проектили, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин донесе нов декрет како шеф на државата.– Рускиот претседател го назначи Александар Бортников за директор на Федералната ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за нов министер за одбрана на Русија, Андреј Белоусов, денеска се обрати на седницата на Советот на Федерацијата. Белоусов вети дека ќе ја примени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новиот руски министер за одбрана Андреј Белоусов, економист без воено искуство, денеска изјави дека сака да ги модернизира вооружените сили и да постигне ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска ги потпиша указите за назначување на шефови на претседателската администрација, а за помошник на претседателот ...
| | веќе видена | слични

Втор висок функционер на руското министерство за одбрана е уапсен под обвинение за корупција, два дена откако Владимир Путин го смени министерот Сергеј Шојгу. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Путин за портпарол на Кремљ повторно го назначи Дмитриј Песков, пренесуваат руските медиуми. За помошник на претседателот на Русија беше назначен и Алексеј ...
| | веќе видена | слични

Долниот дом на рускиот парламент, Државната дума, го одобри назначувањето на новите владини вицепремиери. Овој потег уследи по назначувањето на Михаил Мишустин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во КРИСТАЛ 1923, деновиве беше поставена новата дезодоризатор-дестилациона колона, клучен дел од инвестицијата вредна над 4.5 милиони евра во новиот погон за ...
сите 132 | | | веќе видена

Откако спадна прашината која ја креваше ВМРО-ДПМНЕ со лажната пропаганда, може да се заклучи дека посетата на нашата делегација во НАТО беше еден голем дебакл. ...
сите 315 | | | веќе видена

Во Собранието, во салата Борис Трајковски, се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде што спикерот Африм Гаши и други пратеници оддржаа ...
сите 85 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 131 | | | веќе видена

Европското досие на земјава, процесот на нејзиното пристапување во Европската Унија и внатрешно политичката динамика, беа главни теми на средбата на министерот ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин положи заклетва за петтиот претседателски мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: