(Видео) Дебкал на Денвер, втор брејк на Минесота


Tимот на Денвер го чека петтиот натпревар од втората рунда во плеј-оф серијата против Минесота (2:2). Денвер губеше со 2:0, но предводени од Никола Јокиќ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Леброн Џејмс со неговиот Лос Анџелес Лејкерс доживеа елиминација уште во првата рунда на плејофот во НБА лигата, па ова значи дека кралот веќе е на одмор и ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Денвер Нагетс и Индијана Пејсерс беа тимовите кои остварија победи на плејоф средбите во НБА лигата, триумфи кои им овозможија да израмнат на 2-2 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

САД ќе работат со Северна Македонија и Грција да ги одржат придобивките од Договорот од Преспа, соопштиле од Стејт департментот за Гласот на Америка на ...
сите 373 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ПОД ЗАЛОЖНИШТВО НА УНГАРИЈА ПОРАДИ ЗАЕМОТ, СМЕТА ФИЛИПЧЕ Според СДСМ, кредитот кој Македонија ќе го добие од Унгарија не е поволен. Лидерот ...
сите 82 | | | веќе видена

Нејасно е како 12 години не е решена експропријацијата за автопатската делница Кичево-Охрид и за тоа директно е одговорна претходната Влада. Детектиравме три ...
сите 138 | | | веќе видена

Тој нагласи дека не смеат да се заборават дипломатските напори за мирно решавање на конфликтот во Украина. -Словенија беше една од првите кои ѝ помогнаа на ...
сите 342 | | | веќе видена

Од Левица реагираат дека во Собранието на Република Македонија, во салата Борис Трајковски се одбележа Денот на сеќавањето на геноцидот во Сребреница, каде ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Дебкал на Денвер, втор брејк на Минесота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: