(ВИДЕО) Ристовски: Споменот на Делчев мора да го одржиме жив, немојте да си играте со образот и честа на македонскиот народ, не чепкајте во Уставот


„Ова е денот кога се сеќаваме на Великото дело на нашиот револуционер Гоце Делчев, денес е споменот на неговото вековно дело кое остави неизбришлива трага во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„До кога ќе му се заканувате на правосудниот систем дека ќе правите ветинг, дека кој како ќе одговарал, наместо да кажете дека на правосудниот систем ќе му ...
| | веќе видена | слични

Ние како Коалиција Храбро за Македонија зборуваме за теми кои се битни за граѓаните на Република Македонија. Има ли граѓанин на кој што не му е битно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминативе денови на кампања за парламентарниве и претседателските избори, многупати пративме пораки но и опомени и до претседателските кандидати во вториот ...
| | веќе видена | слични

„Коалиција Храбро за Македонија“ Гласајте за слобода, за број 3, зошто апсолутната власт раѓа аздисаност. „Во изминативе денови на кампања за парламентарниве и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на листата во ИЕ2 на Коалицијата Храбро за Македонија и претседател на ИНТЕГРА македонска конзервативна партија, Љупчо Ристовски денеска беше на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ИНТЕГРА и носител на листата на Коалицијата Храбро за Македонија во ИЕ2 од Куманово упати порака до двајцата кандидати на претседателските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– На носителите на ЗНАМ, уште на личните профили им стојат слики за поддршка на Заев и Пендаровски. Тоа се поддршки што јавно им ги дадоа, така што сегашното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Јас нема да кажувам како некој од моите претходници дека ќе бидам премиер 5 мандата, 3 мандата, 2 мандата. Ќе бидам премиер онолку колку што мислам дека ...
сите 88 | | | веќе видена

Полициските хеликоптери денеска исфрлиле над 148 тони вода врз пожарите кај Старо Нагоричане и Брезница. - Одделот за воздухопловни единици при МВР учествуваше ...
сите 119 | | | веќе видена

„Проблемот настанува кога после 2018 година, буџетот кој што бил некаде околу седум до осум милиони евра на годишно ниво, наеднаш паѓа на околу два и пол ...
сите 278 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов попладнево го посети командирот на ТППЕ-Штип, Благој Ренџов, кој синоќа при гаснење на пожарот ...
сите 124 | | | веќе видена

Од УХМР додаваат дека долж Повардарието повремено ќе засилува северен до северозападен ветер.В четврток нестабилноста ќе се намали и особено претпладне ќе има ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ристовски: Споменот на Делчев мора да го одржиме жив, немојте да си играте со образот и честа на македонскиот народ, не чепкајте во Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: