„Пари“ ексклузивно: 83,5 милиони евра чинеле здравствените услуги во 4 приватни болници

На просечна нето-плата од 39.276 денари, колку што е републичкиот просек за февруари, за кога се и последните податоци од Државниот завод за статистика, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Со 5.906.427.172 денари (96 милиони евра) нето добивка ја заврши минатата 2023 година Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП), ...
| | веќе видена | слични

Две компании, во крајна сопственост на бизнисмени од Албанија - Соле 24 и ЕТМТ Енерџи, се во Топ-5 најголеми продавачи на мегаватчасови електрична енергија на ...
| | веќе видена | слични

Загарантираната минимална плата од оваа година во Хрватска е 840 евра бруто или приближно 677 евра нето. Владата редовно се фали со континуирани повеќегодишни ...
| | веќе видена | слични

Јавното претпријатие „Државни патишта“, кое од лани ја организира изградбата на автопатите од Коридорот 8 и 10д со изведувачот „Бехтел и Енка“, на крајот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот гасен гигант Газпром денеска објави дека забележал нето загуба од 629 милијарди рубљи (6,9 милијарди долари) во 2023 година, завршувајќи ја годината во ...
| | веќе видена | слични

Континуиран е растот на добивките на станиците за технички преглед во последните три години. Ваквите податоци поткрепени со официјални бројки на БизнисМрежа ...
| | веќе видена | слични

Рускиот енергетски гигант Гаспром објави дека во 2023 година ја забележал првата загуба во последните 14 години, во износ од 629,1 милијарди рубљи, што е ...
| | веќе видена | слични

Најголемите фармацевтски компании во Хрватска минатата година остварија раст на продажбата и најмногу намалување на добивката. Најголемата меѓу нив, Плива, ...
| | веќе видена | слични

Во четирите најголеми приватни здравствени установи – „ Аџибадем Систина “, „ Ремедика “, „ Неуромедика “ и „ Жан Митрев клиника “, минатата година граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар Христијан Мицкоски денеска изјави оти на собраниската седница за избор на новата влада очекува конструктивна дебата и ...
сите 372 | | | веќе видена

Фудбалската федерација на Македонија се огласи по повод навредите кои од теренот на стадионот во Хамбург, ги испрати албанскиот репрезентативец Мирљинд Даку. ...
сите 154 | | | веќе видена

Овој договор е „важен чекор“ за овие три земји, кои се веќе членки на НАТО, нагласи тој. Финска и Шведска ја напуштија својата повеќедецениска политика на ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Марко Ѓуриќ денеска изјави дека Србија во наредните месеци ќе спроведе интензивна дипломатска кампања во европските ...
сите 171 | | | веќе видена

Постоечката доктрина предвидува Русија да може да употреби нуклеарно оружје ако биде нападната со нуклеарно оружје или во случај на конвенционален напад кој би ...
сите 147 | | | веќе видена

Oд Алијанса за Албанците велат дека Иван Стоиљковиќ кој ќе стане министер во Владата треба да го признае Косово, геноцидот во Сребреница и да се огради од ...
сите 98 | | | веќе видена

На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од зграда во општина Центар. Од локалната самоуправа информираат дека се излегло на терен, ...
сите 136 | | | веќе видена

Американската амбасадорка Анџела Агелер ја поздравува најавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар на идната влада Христијан Мицкоски дека при заклетвата како ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пари“ ексклузивно: 83,5 милиони евра чинеле здравствените услуги во 4 приватни болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: