Во блок трансакција купени 50% од главнината на „Лајон Инс“


Време зa читање: 2 минути Порталот Пари под лупа ги стави компаниите чии акции котираат на Македонската берза . На број се деведесет кои доставија неревидирани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 90 компании, чии акции котираат на Македонската берза, досега доставија неревидирани годишни финансиски извештаи кои ја отсликуваат нивната финансиска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Акционерите на „Раде Кончар – Апаратна техника“ ќе поделат дивиденда од 25.778.750 денари или над 418,8 илјади евра. Износот е ...
| | веќе видена | слични

Јане Јаневски, син на познатиот бизнисмен Светозар Јаневски, станува претседател на Управниот одбор на „Аутомакедонија“, заземајќи го местото на Џон Кирил ...
| | веќе видена | слични

Откако лани оствари одличен профит, односно двојно повисок од претходните години, редно е „Витаминка“ да подели и дивиденда за своите акционери. Од ...
| | веќе видена | слични

На претстојното акционерско Собрание, акционерите на „Макстил“ ќе гласаат за распределбата на добивката на овој челичарски гигант во земјава. Она што е битно е ...
| | веќе видена | слични

Ланската добивка беше навистина солидна, а како таа ќе се дели ќе одлучат акционерите на „Фершпед“ на 31 мај оваа година. Од компанијата стигна предлог како да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 264 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 177 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 260 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Лидерите на Г7 пристигнуваат во време на предизвици дома, додека се обидуваат да најдат решенија за многу од најголемите проблеми во светот. Бајден вчера ...
сите 429 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во блок трансакција купени 50% од главнината на „Лајон Инс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: