Пешев: Нема индикатори за нов ценовен бран

Бизнисот е уверен дека земјава е пред политичка промена. Очекува поголема излезност на 8 мај, за време на парламентарните и вториот круг претседателски избори, ...
| | веќе видена | слични

Македонија е исправена пред нова политичка промена, но она на што ќе треба да обрне посебно внимание новата Влада е како да се спречи нов бран на поскапувања ...
| | веќе видена | слични

Не очекува ли нова нестабилна ценовна политика во Македонија?! Дестабилизацијата на цената на нафтата на берзите не се очекува да предизвика нов ценовен шок во ...
| | веќе видена | слични

Дестабилизацијата на цената на нафтата на берзите не се очекува да предизвика нов ценовен бран во Македонија, смета извршниот директор на Стопанска комора, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 307 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Попладне ќе има изолирана ...
сите 310 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ГО ПОСЕТИ ПАПАТА Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ја предводеше државно-црковната делегација во посета на Рим и Ватикан, по повод ...
сите 111 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако завчера осомничениот за убиството на Вања и Панче, Љупчо Палевски-Палчо, беше спроведен до Судија на претходна постапка, а спроведувањето беше во ...
сите 160 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 237 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешев: Нема индикатори за нов ценовен бран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: