Истражување: Зошто политиката на ЕУ по прашањето на намалување на бројот на пушачи не е доволно ефикасна

Резултатите од новото истражување објавено од фирмата Povaddo откриваат дека меѓу Европјаните постои општо прифаќање дека алтернативите без чад, како што се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Земјите од Западен Балкан се строго поделени меѓу Западот и Русија, а некогаш силната поддршка за пристапување во Европската Унија сега се намалува, покажува ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Иако многу Американци велат дека добиваат информации за годинашната кампања за претседателските избори од најголемите, национални медиуми, анкетата покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури 53 отсто од анкетираните велат дека се крајно или многу загрижени дека медиумите ќе пренесат неточности или дезинформации пред и за време на изборите. ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Србија повеќе би сакале да работат во странство во Австрија, Германија, Швајцарија и САД, а меѓу земјите во регионот, Словенија се издвојува како ...
| | веќе видена | слични

Во повеќето земји од Западен Балкан се уште постои силна прозападна ориентација, додека во Србија е забележан спротивен тренд – расте проруското расположение, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Близу 60% од граѓаните ќе гласаат на парламентарните избори, покажува последното истражување на 59,8% јавното мислење кое за Детектор го спроведе Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето за потрошувачката на месо, месни производи и сушено месо спроведено во март од страна на магазинот „Ја Трговац“ и агенцијата „Хендал“ покажа дека ...
| | веќе видена | слични

И покрај глобалните предизвици како што се геополитичките тензии, широко распространетите економски проблеми и новите трендови на виртуелна мобилност во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државната изборна комисија (ДИК) попладнево не го прифати приговорот од Европскиот фронт за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина ...
сите 333 | | | веќе видена

Пејачот Амар Исмани е убиениот 29-годишник во пукањето кое синоќа се случи на Пластичарска, потврдија преку социјалните мрежи од неговото семејство. „На Алах ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Српската радикална партија Воислав Шешељ го пофали изборот на новата македонска претседателка Гордана Силјановска-Давкова. Вели дека таа си ја ...
сите 199 | | | веќе видена

Преговорите на ЗНАМ со ВМРО-ДПМНЕ како партија која освои најмногу мандати на парламентарните избори се во финална фаза, вели Весна Бендевска од Движењето ЗНАМ ...
сите 308 | | | веќе видена

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Претседателката на државата, Гордана Силјановска-Давкова денеска изјави дека не го ...
сите 111 | | | веќе видена

УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе има појава на повремен пороен дожд и грмежи. Овие денови локално процесите ќе бидат во ...
сите 238 | | | веќе видена

Нов ден... За некои почеток на нов живот, за други почеток на одмор, интересно патување, вселување во нов дом, часови на училиште или факултет... Но не и за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Зошто политиката на ЕУ по прашањето на намалување на бројот на пушачи не е доволно ефикасна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: