ПАД НА АЗИСКИТЕ АКЦИИ, Волстрит претпазлив


Американските берзански индекси покажаа уверен раст на почетокот на тргувањето денеска откако Федералните резерви (американската Централна банка) ги зачува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инвеститорите очекуваат уште податоци од извештаите на крупните компании денеска и од официјалната статистика за невработеноста утре. Во меѓувреме пораснаа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Падот на производствената активност во еврозоната се продлабочил во април, бидејќи побарувачката продолжи да слабее, покажа извештајот на S&P Global во ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за политиката на Федералните резерви во средата беше прилично досадна за инвеститорите - официјалните лица ги задржаа каматните стапки исти како и од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Американските акции завршија пониско во вторникот, бидејќи пазарите ги одмеруваа економските податоци кои покажуваат зголемување на ...
| | веќе видена | слични

На европските берзи во четврток претпладнето се тргува претпазливо, а освен пораките на првиот човек на американската централна банка, инвеститорите се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Банкарските камати, и покрај повремено забележаните падови, генерално, и натаму растат. Во март просечната стапка на вкупните кредити ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Јован Митрески, врз основа на член 9 став (2) од Деловникот на Собранието, денеска одржа состанок ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера положи венец на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија на кој не го ...
сите 182 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Она што можам засега да го кажам е дека преговарачкиот процес се базира на принципи, пред се нели на евроинтегративниот процес, борбата против криминалот и ...
сите 236 | | | веќе видена

Тајани ја презеде оваа обврска за време на средбата во Рим со палестинскиот премиер Мохамед Мустафа. Италијанскиот министер за надворешни работи рече дека 5 ...
сите 362 | | | веќе видена

Полскиот министер за надворешни работи Радослав Сикорски повика на долгорочно повторно вооружување на Европа, нагласувајќи дека е за што е можно поголемо ...
сите 154 | | | веќе видена

Девет лица се лишени од слобода бидејќи кај нив била пронајдена дрога при полициската контрола извршена во повеќе угостителски објекти во Скопје. Приведените ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАД НА АЗИСКИТЕ АКЦИИ, Волстрит претпазлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: