МАКЕДОНЦИТЕ ПОЧНАА МАСОВНО ДА ОДАТ ВО ГРЦИЈА: Еве ги цените во предсезоната

Цените во Грција во 2024 година го следат трендот во Европа и, како и во сите други земји, и оваа година се нешто повисоки од претходните години. Секогаш ...
| | веќе видена | слични

Во Грција велат дека Македонците и Србите се најдобри туристи – немаа многу пари, а трошат до последен денар. Продолжениот викенд и пролетниот распуст ги ...
| | веќе видена | слични

Првите туристи кои годинава пристигнаа на омилената летна дестинација Грција се изненадени од новите цени на храната, пијалаците, сместувањето… Гирото, ...
| | веќе видена | слични

 Детали понеделник, 29 април 2024 Според новиот ценовник, првата патарина по граничниот премин Евзони е поголема за 60 центи, односно од 1.80 се качи на 2.40 ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Грција ќе биде дестинација за многу граѓани за време на велигденските празници, па затоа репортерите на српски „Блиц“ го споделуваат своето ...
| | веќе видена | слични

Омилената летна дестинација на Балканците не остана имуна на поскапувања. Грција ги зголеми царините речиси на секој чекор. Сместување, храна, туристички ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Украинските воздухопловни сили соопштија дека уништиле 12 проектили и 31 дрон лансирани од Русија за време на серијата руски воздушни напади во текот на ноќта. ...
сите 162 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 143 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНЦИТЕ ПОЧНАА МАСОВНО ДА ОДАТ ВО ГРЦИЈА: Еве ги цените во предсезоната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: