Програмерите и вработените во воздухопловниот транспорт со највисоки плати


Програмерските плати повторно на врвот. Просечните примања на информатичарите во земјава изнесуваат 93.852 денари, објави Државниот завод за статистика, а ...
| | веќе видена | слични

Најголемите фармацевтски компании во Хрватска минатата година остварија раст на продажбата и најмногу намалување на добивката. Најголемата меѓу нив, Плива, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијална, Стопанска Скопје и НЛБ банка оствариле заеднички профит од 44,2 милиони евра. Износот е постигнат за само три месеци работа. Овој резултат е за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Не е сезона и „Хотели-Метропол“ А.Д. Охрид ги одработиле првите три месеци од годинава со загуба од 19.957 илјади денари, односно над ...
| | веќе видена | слични

Добивката на Хрватска пошта лани скокнала за цели 1.270 отсто и изнесувала 13,6 милиони евра. Државниот гигант лани заработил 270 милиони евра, што е за 11 ...
| | веќе видена | слични

Неревидираниот консолидиран финансиски извештај за работењето на Реплек АД во првиот квартал од 2024 година покажува дека во секторот фармација компанијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“ ...
| | веќе видена | слични

 Приходите од продажбата се зголемени за три проценти во споредба со истиот период од претходната година и изнесуваат 2.967 милиони денари, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kоалицијата „Европски фронт“ доставила приговор до Државната изборна комисија (ДИК) за прегласувањето на Изборното место 2101 во село Ларце во Општина Желино, ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателката на државата, Гордана Сиљановска – Давкова вчера на своето прво меѓународно учество на одбележувањето на ликот и делото на словенските ...
сите 186 | | | веќе видена

Преговорите со коалициските партнери за идната Влада се во напредна фаза, но се уште нема конечен договор и се до официјално моментот кога ќе може да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Откако економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази, минатата недела даде изјава во која рече дека „доктор Нико Беќаровски е доктор од ...
сите 92 | | | веќе видена

ДУИ и СДС системски го уништуваат здравството до последен ден! Незапаметен хаос владее на клиниката за хирургија, односно Универзитетската клиника ТОАРИЛУЦ. Ќе ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програмерите и вработените во воздухопловниот транспорт со највисоки плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: