БАКАРОТ Е НОВОТО ЗЛАТО: Цената скока до небо, побарувачката експлодира со бумот на вештачката интелигенција и електричните возила


Време зa читање: 5 минути Нагорниот импулс што ги поттикна цените на бакарот на ниво од психолошки 10.000 долари за метрички тон на светските берзи на суровини ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Европските и американските берзански индекси денеска се во пораст, цената на златото падна, додека нафтата од типот брент се продава ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата паднаа во азиската трговија во понеделникот, менувајќи го курсот од минатонеделните добивки, бидејќи стравувањата ...
| | веќе видена | слични

На глобаните пазари цените на нафтата пораснаа минатата недела, по две недели пад, бидејќи трговците се загрижени за тензиите на Блискиот Исток, додека бавниот ...
| | веќе видена | слични

ВО Азиските берзи цените на акциите пораснаа денеска, како и на Волстрит во петокот, додека курсот на доларот во однос на јените драстично падна откако на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на одборот на директори на компанијата Зијин, Чен Џинхе, најави инвестиција од 3,8 милијарди долари во развој на рудниците Бор и зголемување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова го објави иранската армија во соопштение што доцна синоќа беше прочитано на државната телевизија. Раиси и министерот за надворешни работи Хосеин Амир ...
сите 422 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи Израел Кац изјави денеска дека одлучил да ја „прекине врската“ меѓу шпанската дипломатска мисија и Палестинците на ...
сите 465 | | | веќе видена

„Денеска ги чествуваме сесловенските просветители светите браќа Кирил и Методиј. Нематеријалната култура е стожерот на нашиот идентитет. Македонскиот јазик, ...
сите 283 | | | веќе видена

Иако инфлацијата и поскапувањата на цените е главната тема на денешната расправа во Парламентот на ниво на лидери на партии, Фамелос се осврна и на ...
сите 320 | | | веќе видена

Министерството за култура не знае кој ги врши испитувањата дали е безбедна опожарената челична конструкција на Универзална сала. Во одговорот за ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАКАРОТ Е НОВОТО ЗЛАТО: Цената скока до небо, побарувачката експлодира со бумот на вештачката интелигенција и електричните возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: